Kopírování složky z FTP serveru se zachováním data složky

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

pabu
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2017-09-01, 10:05 UTC

Kopírování složky z FTP serveru se zachováním data složky

Post by *pabu »

Dobrý den,

prosím nevíte někdo zda TotalCommander umí zachovat při kopírování z FTP serveru na můj disk čas a datum změny originální na FTP serveru?
(když ano, tak prosím, kde to mám nastavit?)

Předem děkuji za odpověď.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj pabu,
Pri kopirovani v F5 dialogu.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
pabu
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2017-09-01, 10:05 UTC

Post by *pabu »

V F5 dialogu se zobrazují jenom tři checkboxy - Stahovat na pozadí (oddělený proces), Zachovat datum souborů, Stáhnout později (přidat do seznamu ke stažení).
a checkbox zachovat datum složky tam není.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

pabu,
A zachovanie datumu suborov nefunguje? Ak nie, tak to asi nejde.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
pabu
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2017-09-01, 10:05 UTC

Post by *pabu »

Na složky to nefunguje, funguje pouze na soubory to zachování data a času.

A ještě je zajímavé, v Ubuntu Live CD jsem se připojil ve výchozím prohlížeči souborů na ftp server, zkopíroval jsem na můj lokální disk (NTFS) složku s soubory. A výsledek kopírování je úplně naopak - datum a čas se zachová u složek, i když u některých je chyba minus 1 hodina a u souborů se zase čas nezachová.

Nevíš náhodou, jestli to tam lze v Linxu nějak nastavit? Či neznáš nějaký jiný file/ftp manager, který to umí zachování data a času složek nebo jiný OS Linux Live CD, který má jiný výchozí prohlížeč než Ubuntu?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

pabu,
To vobec, mrzi ma, Linux ide momentalne uplne mimo mna.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
pabu
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2017-09-01, 10:05 UTC

Post by *pabu »

Ani nějaký jiný file/ftp manager pro Windows, který by to uměl s tím časem zařídit neznáš?
pabu
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2017-09-01, 10:05 UTC

Post by *pabu »

A prosím, zkusil by ses ještě taky zeptat autora, jestli ta funkce pro zachování data a času při kopírování z FTP na lokální disk existuje či nikoli.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

pabu,
Ani nějaký jiný file/ftp manager pro Windows, který by to uměl s tím časem zařídit neznáš?
FileZilla mozno?
A prosím, zkusil by ses ještě taky zeptat autora, jestli ta funkce pro zachování data a času při kopírování z FTP na lokální disk existuje či nikoli.
Keeping folder timestamp while copying from FTP
Hi,
Is it possible to keep the folder timestamp while copying from FTP, please?
Thanks.

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
pabu
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2017-09-01, 10:05 UTC

Post by *pabu »

A co nějaké DOSovské file/ftp managery to neumí?
FileZilla to neumí.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

pabu,
To sa pytas asi 20 rokov prilis neskoro, zial. Mozno Google? FTP client keep folder dates?
EDIT: Este mi napada, ak server nejako umoznuje cez FTP SITE command dany adresar spakovat, tak by pakovac mal uchovat datum adresara, stiahnes archiv, rozbalis.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
pabu
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2017-09-01, 10:05 UTC

Post by *pabu »

Prosím tě Hacker, co to je FTP SITE příkaz?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

pabu,
Ak FTP server podporuje prijimanie prikazov, ktore nie su priamo FTP prikazmi, tak sa daju cez TC poslat, ked do prikazoveho riadku napises "SITE <prikaz>" a Enter. Ale tuto funkciu musi podporovat dany FTP server a musis vediet, ake prikazy podporuje a ako ich spravne pouzit.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
pabu
Junior Member
Junior Member
Posts: 8
Joined: 2017-09-01, 10:05 UTC

pabu

Post by *pabu »

Jde to nějak zjistiti jaké ty FTP SITE příkazy podporuje daný FTP server? Jde se ho nějak "zeptat" FTP servera přes příkazový řádek aby mi vypsal jaké ty příkazy SITE podporuje, nebo jak jinak to zjistit?
Díky předem za odpověď.
Sob
Power Member
Power Member
Posts: 941
Joined: 2005-01-19, 17:33 UTC

Post by *Sob »

Casto funguje "SITE HELP", ale zrovna baleni souboru/adresaru by bylo hodne nestandardni rozsireni, ktery vetsina serveru umet nebude.
Post Reply