F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
maerlyn
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2019-07-30, 11:18 UTC

F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Post by *maerlyn »

Zdravím vespolek, můžete mi prosím poradit,
Pracuju v Total Commanderu (9.22.a x64) a po F2 (přejmenovat) při použití šipky doleva posunul kurzor o jeden znak, kdežto teď, po reinstalu Win10, to posune na začátek přejmenovávaného textu... Nejde to někde v TCM nastavit, aby to poskočilo pouze o ten znak? Nebo je to nějaká funkcionalita Windows?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Re: F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Post by *Hacker »

Ahoj maerlyn,
Configuration - Options - Operation - Select only the file name when renaming (not the extension)?

HTH
Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
maerlyn
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2019-07-30, 11:18 UTC

Re: F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Post by *maerlyn »

To zaškrtnutý mám... nemám problém s označením s příponou / bez přípony... jen mi to na jedný instalaci posouvalo levou šipkou kurzor o jeden znak doleva a ne o celý název... vůbec netuším jak se mi to tam nastavilo, prostě jsem si na to zvyknul a teď mě to vytáčí, když mi kurzor skočí na začátek... u krátkýho názvu to ještě jde, ale u dlouhých bych se po...
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Re: F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Post by *Hacker »

maerlyn,
Hmm, mas pravdu, vyzera, ze to s tym nesuvisi. Ako si si zadefinoval F2? Defaultne sa premenuvava Shift-F6. Ide ti to so Shift-F6?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
maerlyn
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2019-07-30, 11:18 UTC

Re: F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Post by *maerlyn »

Shift-F6 funguje stejně jako F2 - Přejmenování jen názvu... vypadá to, že je to nějaká věc přímo ve Windows :-/ asi si budu muset zvyknout...
maerlyn
Junior Member
Junior Member
Posts: 4
Joined: 2019-07-30, 11:18 UTC

Re: F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Post by *maerlyn »

Ještě poznámka na okraj: je možný, že by to souviselo s verzí Windows 10? teď jsem v rychlosti nainstaloval verzi 1803 a tam to funguje jak jsem popisoval - F2 - kurzor doleva posune o jeden znak... ve verzích 1809 a 1903 to posune na začátek přejmenovávaného názvu souboru/složky... což je pěkně na pytel.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Re: F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Post by *Hacker »

maerlyn,
Mozno. Ja mam 1803.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
MartinK
Junior Member
Junior Member
Posts: 53
Joined: 2010-11-19, 20:21 UTC
Location: Brno, Czech Republic

Re: F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Post by *MartinK »

maerlyn stř 31.7.2019 6:04 : vypadá to, že je to nějaká věc přímo ve Windows

Jsem o tom přesvědčen, protože se mi Shift-F6 chová stejně jak popisuješ na W10 1809 i 1903, ale na notebooku s Win7 identická verze a nastavení TC funguje správně (posun o jeden znak doleva). Vadilo mi to moc, ale zvykl jsem si po Shift-F6 stisknout prvně šipku doprava a pak teprve vlevo. V tom případě to funguje správně a určitě by to šlo i automatizovat např. pomocí nějakého programu pro makra.

Martin
User avatar
henrich.fukna
Junior Member
Junior Member
Posts: 60
Joined: 2003-03-07, 10:18 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Re: F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Post by *henrich.fukna »

Rovnaké správanie je aj vo Windows Exploreri.
Šípka vľavo, vpravo, hore, dole naprv zruší vyselektovaný text a až následne na neselektovanom texte je možný pohyb.


Henrich
MartinK
Junior Member
Junior Member
Posts: 53
Joined: 2010-11-19, 20:21 UTC
Location: Brno, Czech Republic

Re: F2 přejmenování funguje jinak než dřív

Post by *MartinK »

Ahoj henrich.fukna

asi jsi přesně nepochopil dotaz. Nejde o zrušení výběru textu, ale o chování kurzoru po této akci. Šipka nahoru/dolů nepřipadá v TC vůbec v úvahu, protože znamená přejmenování předchozí/následující položky v adresáři. Šipka vlevo se po odselektování textu neposune o jeden znak vlevo jako dříve, ale na začátek textového pole. Jediné řešení je mnou navrhovaný stisk šipky vpravo. Odznačí text, nezmění pozici kurzoru a je možné se následně posunout o znak doleva.

Hezký den všem přeje Martin
Post Reply