Problém pri premenovaní súborov

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

Problém pri premenovaní súborov

Post by *omikron123 »

V TC som v jednom adresári premenovával 14 súborov cez CTRL M. Z nich u 12 to prebehlo bez akýchkoľvek problémov a 2 súbory sa mi celkom "zbastardili" :x !
S týmito dvoma súbormi neviem absolútne nič robiť, dostávam iba oznam, že súbor sa nedá čítať. Nie je možné kopírovať, ručne premenovať, samozrejme ani spustiť ( je to audio súbor)... :x :x :x

Stalo sa to už niekomu? Existuje vôbec na tento problém liek? Súbor sa dokonca ani zmazať nedá!
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13041
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

A nazvy?

Code: Select all

del \\?\c:\subor1.mp3
funguje?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
kamowski
Junior Member
Junior Member
Posts: 43
Joined: 2006-08-25, 08:44 UTC
Location: slovakia

Post by *kamowski »

to vyzerá tak, že súbor je načítaný v nejakom programe a keďže je to audio file, zrejme je načítaný v niektorom prehrávači. Spusti si svoj prehrávač a v ňom nejakú inú skladbu. Potom by to mohlo byť OK. :?:
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

Post by *omikron123 »

2 Hacker

Nefunguje :(

2 Kamowski

Nefunguje :(


Takže naozaj neviem, čo s tým...
jvh
Member
Member
Posts: 187
Joined: 2007-07-20, 12:28 UTC

Re: Problém pri premenovaní súborov

Post by *jvh »

omikron123 wrote:V TC som v jednom adresári premenovával 14 súborov cez CTRL M. Z nich u 12 to prebehlo bez akýchkoľvek problémov a 2 súbory sa mi celkom "zbastardili" :x !
S týmito dvoma súbormi neviem absolútne nič robiť, dostávam iba oznam, že súbor sa nedá čítať. Nie je možné kopírovať, ručne premenovať, samozrejme ani spustiť ( je to audio súbor)... :x :x :x

Stalo sa to už niekomu? Existuje vôbec na tento problém liek? Súbor sa dokonca ani zmazať nedá!
Vypadá to na neplatný název souboru - Windows dovolí vytvoření souboru/adresáře, který pak nejde vymazat. Problém je buď neplatný znak/y, nebo příliš dlouhá cesta (>260 znaků).

Zkus to nejdřív přes příkazový řádek (cmd).
Najeď si v TC do adresáře s chybnými soubory, spusť "cmd.exe" (v příkazovém řádku TC), v okně cmd.exe bys měl být v požadovaném adresáři. Dále v cmd zadej příkaz "dir /X" (výpis souborů a adresářů včetně krátkých názvů 8.3), potom "del <KRÁTKÝ NÁZEV SOUBORU!!!>".

Pokud to nepůjde, zkus Unlocker.
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

Post by *omikron123 »

2jvh

Veľmi pekne Ti ďakujem. Príčinou môjho problému bola extrémna dĺžka cesty + názvu súboru. Tvoj návrh mi pomohol mi skutočne pomohol.
Záver: Pri príliš dlhých cestách a názvoch súborov je treba určitú opatrnosť, aby človek nebol nútený zbytočne zmazať súbory.

Ešte raz Ti ďakujem. :)
kamowski
Junior Member
Junior Member
Posts: 43
Joined: 2006-08-25, 08:44 UTC
Location: slovakia

Post by *kamowski »

2 omikron123

teraz mi to nie je celkom jasné, v úvode si písal o 14 súboroch v jednom adresári, t.j. všetky majú rovnakú cestu alebo sa mýlim? Pri 12 to šlo bez problému a 2 sú problematické pre veľmi dlhú cestu?
omikron123
Junior Member
Junior Member
Posts: 61
Joined: 2006-10-04, 08:09 UTC

Post by *omikron123 »

kamowski wrote:2 omikron123

teraz mi to nie je celkom jasné, v úvode si písal o 14 súboroch v jednom adresári, t.j. všetky majú rovnakú cestu alebo sa mýlim? Pri 12 to šlo bez problému a 2 sú problematické pre veľmi dlhú cestu?
Cesty sú síce všetky rovnaké ale názvy jednotlivých súborov sú rôzne dlhé...
klanivo
New Member
New Member
Posts: 1
Joined: 2019-01-10, 12:00 UTC

Re: Problém pri premenovaní súborov

Post by *klanivo »

Zdravím Vás, mne to robi total commnader často. Už som sa s tým zmieril. Aj teraz, tak som išiel na forum, či nie je niečo nové.... ale nie je, zafunguje mi najčastejšie restart pocitača. :roll: :x :idea:
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13041
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Re: Problém pri premenovaní súborov

Post by *Hacker »

Ahoj klanivo,
Tak to bude asi uplne iny problem. Problem uvadzany povodnym prispievatelom bol davno vyrieseny (aj v ramci TC).

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply