"Sdružené" příkazy

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
Cihla
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: 2016-12-12, 19:29 UTC

"Sdružené" příkazy

Post by *Cihla »

Ahoj komunito,
omlouvám se za post, pokud je to již řešeno. Zkusil jsem anglická fóra, ale nepodařilo se mi to najít.
Jak v tlačítkové liště nadefinovat příkaz pod jednu ikonu, který by na jedno kliknutí ikony automaticky udělal:
1) Vlastním filtrem (Ctrl+F12) vybral soubory konkrétní přípony (dejme tomu *.xlsx)
2) Zapnul funkci Vynechávané soubory
3) Přepnul aktuálně vybranou záložku do definované složky (např. C:\XLS)
4) a aktivoval Zobrazit soubory z podsložek (Ctrl+B)
5) Vybrat všechny zobrazené soubory (*.xlsx)
6) smazat je

Uvedené příkazy jsou hypotetické a pro názornost, pokud by někdo nějaký "skript" vypisoval. Jde mi o jiný případ, ale složit popisu je zbytečná.
Tento (a jiné) krok často opakuji a přijde mi "nereálné", že by toto nešlo nějak sdružit do "jednoho příkazu"... Přijde mi, že by to mohlo jíž nějak nadefinovat.
Jde?
Dá mi někdo principiélní návod jak na to?
Moc díky.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj Cihla,
2. You can also place one or more of Total Commander's internal menu commands here comma-separated. Just click on the button with the magnifying glass and choose a command from the dialog box "Choose command".
Example for multiple commands: cm_SelectAll,cm_Copy
cm_wait x adds a delay of x milliseconds, e.g. cm_SelectAll,cm_wait 1000,cm_Copy
You can open a virtual folder with one of the following commands:
cm_OpenDesktop, cm_OpenDrives, cm_OpenControls, cm_OpenFonts, cm_OpenNetwork, cm_OpenPrinters, cm_OpenRecycled
Pomoze?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Cihla
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: 2016-12-12, 19:29 UTC

Post by *Cihla »

Pomohlo, velmi
Zatím se mi podařilo snížit asi 12 kliků (6 ikon) na 5 (3 ikony)... mohlo by to být ale lepší:-)
Nedaří se mi totiž skloubit cm a cd příkazy. Začínám takto:
cm_SwitchIgnoreList,cm_SwitchHidSys,cm_DirBranch,cd *.xls,cm_SelectAll,cm_wait 500,cm_Delete,.....
a chtěl bych dál pokračovat. Jenže "povypíná/zapne" ignorované/skryté soubory a pak vyskočí hláška, že Soubor nebyl nalezen a tím to všechno skončí.
Pochopil bych, kdyby nebyly žádné soubory, které by vybral a mazal - že by neměl co mazat... ale soubory jsou a hlavně to skončí ještě předtím, než vypíše soubory z podsložek...
Přitom první tři příkazy samostatně fungují spolehlivě. Proto tuším chybu v tom cd..
Vidíte chybu?
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Post by *Hacker »

Ahoj Cihla,
Uprimne som prikazy takto nikdy neskusal zretazit a osobne by som takuto vec riesil asi cez nejaky parriadkovy skript nez takto, takze, v tomto asi moc nebudem vediet pomoct. Mozno niekto iny?

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
User avatar
Iv@n
Junior Member
Junior Member
Posts: 42
Joined: 2006-11-19, 07:09 UTC

Post by *Iv@n »

Ahoj,
zjistil jsem, že ne všechny příkazy lze takto zřetězit. Ale je to možné pomocí takové berličky v podobě 3 uživatelských příkazů em_xyz. Ty už je pak možné zřetězit.

Při výběru příkazu se klikne v okně Vybrat příkaz na kategorii usercmd.ini, pak na tlačítko Nový vedle filtru, uvede se název uživatelského příkazu em_xyz a zadají se vnitřní příkazy cm_xyz. Takto se postupně vytvoří 3 uživatelské příkazy em_*:

Název příkazu 1 (např. em_xls1):

Code: Select all

cm_SwitchIgnoreList,cm_SwitchHidSys,cm_DirBranch
em_xls2:

Code: Select all

cd *.xls
em_xls3:

Code: Select all

cm_SelectAll,cm_wait 500,cm_Delete
Nebo zkrátka stačí zkopírovat následující řádky do souboru usercmd.ini ve složce s konfiguračními soubory INI (cesta viz Nápověda > O programu TC):

Code: Select all

[em_xls1]
button=
cmd=cm_SwitchIgnoreList,cm_SwitchHidSys,cm_DirBranch
[em_xls2]
button=
cmd=cd *.xls
[em_xls3]
button=
cmd=cm_SelectAll,cm_wait 500,cm_Delete
Příkaz pro vlastní tlačítko pak bude následující:

Code: Select all

em_xls1,em_xls2,em_xls3
Překladatel české verze programu Total Commander 7.x-9.x (včetně nápovědy)
Czech translator of Total Commander 7.x-9.x
Cihla
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: 2016-12-12, 19:29 UTC

Post by *Cihla »

Geniální, všem moc děkuji!
Post Reply