Skryti disku ctecky karet - HideRemovableNoMedia

Moderated forum for Slovak and Czech users

Moderator: Hacker

Post Reply
Benny
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: 2014-02-21, 14:57 UTC
Location: Klabava, Czech republic

Skryti disku ctecky karet - HideRemovableNoMedia

Post by *Benny »

Zdravim,

potreboval bych poradit, vcera jsem tomu venoval X hodin, ale bez uspechu.

Byl jsem nuceny preinstalovat Win10 a v TC se mi zacaly zobrazovat disky ze ctecky karet. Drive jsem to mel tak, ze se disk objevil az po vlozeni treba SD karty do ctecky, ale jak jsem toho dosahl uz si bohuzel nepamatuji, a nepodarilo se mi najit ani zadny funkcni zpusob. wincmd.ini mam z povodnich Win, takze v configu by problem byt snad nemel. Parametr HideRemovableNoMedia tam pouzit nebyl.

Skryti prazdnych medii mam ve Windows zapnute, tam je nevidim, jen TC mi je zobrazuje.

HideRemovableNoMedia jsme zkousel, to sice funguje, ale strasne to zpomali start TC. Disky ze ctecky se mi hlasi jako USB media.

Zajimave je, ze treba v notebooku mi to i bez teto volby ctecku skryje.

Ctecka v PC je NZXT Aperture M pouziva Realtek RTS5130

Nejaka rada co zkusit?

Diky
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Re: Skryti disku ctecky karet - HideRemovableNoMedia

Post by *Hacker »

Ahoj Benny,
Pokial si dobre pamatam, niektore citacky sa od nejakej verzie Windows zacali hlasit ako USB disky, a tie TC defaultne zobrazuje. Presne kvoli tomu bol vytvoreny HideRemovableNoMedia. Nespominam si, ze by si niekto vyslovene stazoval, ze to spomaluje TC, aj ked teda ano, TC musi zistit, ci je dany "disk" naozaj prazdny, ale doteraz si nikto nestazoval. Mozes pripadne napisat na anglicke forum, mozno tam ma viac ludi skusenosti. Dalej mozes este vyskusat Allowed=, ale to ti znemozni pristup na dane disky zial uplne.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Benny
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: 2014-02-21, 14:57 UTC
Location: Klabava, Czech republic

Re: Skryti disku ctecky karet - HideRemovableNoMedia

Post by *Benny »

Stav byl takovy, ze jsem mel Win10, predevcirem se mi nainstalovala nejaka aktualizace a skoncilo to modrou smrti, ze ktere uz jsem se nedokazal dostat ani pres recovery a podobne, takze reinstal a ted nedokazu ty disky skryt. Zadnou zmenu HW, krome vymeny systemoveho disku za vetsi jsem nedelal.

Vim ze uz jsem s tim jednou bojoval pred par lety a nejak jsem to vyresil, jen si za boha nemohu vzpomenout jak ...

Praci s TC to HideRemo.... nezpomaluje, ale start TC trva treba minutu.
Benny
Junior Member
Junior Member
Posts: 6
Joined: 2014-02-21, 14:57 UTC
Location: Klabava, Czech republic

Re: Skryti disku ctecky karet - HideRemovableNoMedia

Post by *Benny »

Ted jsem jeste zkusil strcit do jednoho slotu SD kartu. Sice ten disk pak vidim, ale TC startuje normalne a ostatni mohu pres HideRemovable.... Kdyz mu je necham vsechny prazdne, tak trva spusteni vecnost.
User avatar
Hacker
Moderator
Moderator
Posts: 13052
Joined: 2003-02-06, 14:56 UTC
Location: Bratislava, Slovakia

Re: Skryti disku ctecky karet - HideRemovableNoMedia

Post by *Hacker »

Benny,
Zaujimave. Zial osobne ti s tymto viac neviem pomoct. Snad niekto iny.

Roman
Mal angenommen, du drückst Strg+F, wählst die FTP-Verbindung (mit gespeichertem Passwort), klickst aber nicht auf Verbinden, sondern fällst tot um.
Post Reply