This forum uses cookies. Click X button to hide this message. What is stored? / Privacy
Total Commander Forum Index Total Commander
Forum - Public Discussion and Support

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

hromadné kopírování a prejmenování.

Post new topic   Reply to topic    Total Commander Forum Index -> Slovak and Czech Printable version
View previous topic :: View next topic  
Author Message
witch68
Junior Member
Junior Member

PostPosted: Tue Jul 10, 2018 5:50 am    Post subject: hromadné kopírování a prejmenování. Reply with quote

Dobrý den,
potreboval bych poradit jak zkopírovat jeden excelovský soubor do mnoha složek a zároven behem kopírování tento excel. soubor přejmenovat.

Mám složku "zakázky 2018" v této složce je 300 podsložek. Jsou pojmenované 001,002 .... 300 . Do každé podsložky chci nakopírovat jednu excelovskou tabulku (pojmenovanou 001) tak, aby každá podsložka obsahovala pouze jednu tabulku a pritom se prejmenovala na 001, 002, ....300 a každá tabulka byla v príslušné podsložce. (duvodem je , že excel nemuže otevrít dva sešity se stejným názvem.)

Zkoušel jsem kopírovat v TCM (ver.7.50 32bit, 25.6.2009) F5 v možnostech prepsání "automat. prejmenování kopírované(zdrojové) soubory" , "automat. prejmenování puvodní (cílové) soubory" i další možnosti ale výsledek je jen ten, že ve všech 300 složkách mám porád jen tabulku 001.
Taky bych mohl excel. sešit zkopírovat do všech 300 podsložek (což umím) a v techto podložkách je prejmenovat (což, ale neumím, tedy hromadně).
Díky za Vaše rady.
Back to top
View user's profile Send private message
Stefan2
Power Member
Power Member

PostPosted: Tue Jul 10, 2018 6:39 am    Post subject: Copy one file to many folders Reply with quote

Hi, Dobrý den,

Z:
Folder \ Vertrag2018.txt
Složka \ 001
Složka \ 002
Složka \ 003

NA:
Folder \ Vertrag2018.txt
Složka \ 001 \ 001.txt
Složka \ 002 \ 002.txt
Složka \ 003 \ 003.txt

DĚLAT:
- otevřete cmd.exe
- přejděte do složky "Folder"
- typ
for /F %O in ('dir / B / AD') DO @copy Vertag2018.txt %O\%O.txt

Použijte příkaz 'dir /?' v cmd.exe pro zobrazení parametrů dir (/ B / AD) pro získání pouze adresářů.

A BTW, můžete aktualizovat na nejnovější verzi v9.20:

# # #

FROM:
Folder\Vertrag2018.txt
Folder\001
Folder\002
Folder\003

TO:
Folder\Vertrag2018.txt
Folder\001\001.txt
Folder\002\002.txt
Folder\003\003.txt

DO:
- open cmd.exe
- go to "Folder"
- type
for /F %O in ('dir /B /AD') DO @copy Vertag2018.txt %O\%O.txt

Use command 'dir /?' in cmd.exe for to see your dir parameters ( /B /AD ) to get directories only.

And BTW, you can update to newest v9.20:
https://ghisler.ch/board/viewtopic.php?t=50266

witch68
Junior Member
Junior Member

PostPosted: Tue Jul 10, 2018 12:37 pm    Post subject: Reply with quote

Děkuji za váš čas. Nemohl by jste mi prosím postup popsat podrobněji. Zkoušel jsem to různě, ale pořád mi to nejde.
Back to top
Hacker
Moderator
Moderator

PostPosted: Tue Jul 10, 2018 12:37 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj witch68,
V pravom paneli oznac priecinky 001 az 300, v lavom paneli oznac 001.xlsx. F5, zafajkni "Copy to all selected folders/links in the target panel", Enter. Ked sa skopiruju, oznac znova v pravom paneli priecinky 001 az 300, stlac Ctrl-Shift-B, oznac vsetky 001.xlsx, stlac Ctrl-M, pod "Rename mask: file name" zadaj [P] a stlac Enter.

HTH
Roman
witch68
Junior Member
Junior Member

PostPosted: Tue Jul 10, 2018 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj Romane, velmi děkuji. Perfektně se vše pojmenovalo jak jsem potřeboval. A navíc jsem to i pochopil. Very Happy . Takže děkuji. Pavel
Back to top
Hacker
Moderator
Moderator

PostPosted: Tue Jul 10, 2018 1:21 pm    Post subject: Reply with quote

witch68,
Rado sa stalo Wink

Roman
Post new topic   Reply to topic    Total Commander Forum Index -> Slovak and Czech All times are GMT - 6 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

Imprint/Impressum: This site is maintained by Ghisler Software GmbH
Privacy Policy | Datenschutzerklärung | Politique de Confidentialité

Using phpBB © phpBB Group